Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
Код на производ:
(DH9075-687)
NIKE

NIKE Jordan Sport

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Sport е машки lifestyle шорц инспириран од кошарката. Без разлика дали одите на прошетка, на кошаркарски терен или го поминувате слободното време во релаксација, овој шорц е вашиот идеален сојузник. Изработен е од мрежеста ткаенина која носи удобност во контакт со кожата. Еластичниот појас ви овозможува лесно да го прилагодите на вашата половина и обезбедува дополнителна удобност при целодневно носење. Нашата позната Dri-FIT технологија ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи. Во страничните џебови можете да ги сместите сите ваши ситници кои ви се потребни. Исклучително удобен и лесен за носење, овој шорц е сестрано парче облека кое едноставно и лесно се вклопува во сите ваши комбинации. Спецификација: Машки lifestyle шорц Dri-FIT технологија Еластичен појас Стандарден крој Состав: 100% полиестер Странични џебови.
Подетално

Nike Jordan Sport е машки lifestyle шорц инспириран од кошарката. Без разлика дали одите на прошетка, на кошаркарски терен или го поминувате слободното време во релаксација, овој шорц е вашиот идеален сојузник. Изработен е од мрежеста ткаенина која носи удобност во контакт со кожата. Еластичниот појас ви овозможува лесно да го прилагодите на вашата половина и обезбедува дополнителна удобност при целодневно носење. Нашата позната Dri-FIT технологија ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи. Во страничните џебови можете да ги сместите сите ваши ситници кои ви се потребни. Исклучително удобен и лесен за носење, овој шорц е сестрано парче облека кое едноставно и лесно се вклопува во сите ваши комбинации.
Спецификација:

 • Машки lifestyle шорц
 • Dri-FIT технологија
 • Еластичен појас
 • Стандарден крој
 • Состав: 100% полиестер
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош