Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Paris Saint-Germain
NIKE Paris Saint-Germain
NIKE Paris Saint-Germain
NIKE Paris Saint-Germain
NIKE Paris Saint-Germain
NIKE Paris Saint-Germain
Код на производ:
(DN1305-010)
NIKE

NIKE Paris Saint-Germain

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Paris Saint-Germain е детски шорц за фудбал, реплика на оригиналот што го носат вашите идоли на теренот. Носете го за да уживате во целодневната удобност и комфор. Овој модел е направен од најмалку 75 % рециклирани полиестерски влакна, па со неговото купување учествувате во акцијата за почиста планета. Еластичниот појас со внатрешен учкур придонесува за лесна персонализација. Особено ќе им биде интересно на навивачите на познатиот фудбалски клуб-PSG чијшто грб стои на десната ногавица. FIT технологија која ја исфрла потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи. Облечете ги овие Nike шорцеви и блескајте на теренот како вашите идоли. Страничните џебови со патент се сигурно место за вашите ситници.Спецификација: Детски шорцеви за фудбал Состав: 100% рециклиран полиестер PSG грб Машинско перење Dri-FIT технологија.
Подетално

Nike Paris Saint-Germain е детски шорц за фудбал, реплика на оригиналот што го носат вашите идоли на теренот. Носете го за да уживате во целодневната удобност и комфор. Овој модел е направен од најмалку 75 % рециклирани полиестерски влакна, па со неговото купување учествувате во акцијата за почиста планета. Еластичниот појас со внатрешен учкур придонесува за лесна персонализација. Особено ќе им биде интересно на навивачите на познатиот фудбалски клуб-PSG чијшто грб стои на десната ногавица. FIT технологија која ја исфрла потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи. Облечете ги овие Nike шорцеви и блескајте на теренот како вашите идоли. Страничните џебови со патент се сигурно место за вашите ситници.
Спецификација:

 • Детски шорцеви за фудбал
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • PSG грб
 • Машинско перење
 • Dri-FIT технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош