Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy
Машка јакна
Код на производ:
(DD6857-011)
NIKE

NIKE Sportswear Therma-FIT Legacy

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Цена со попуст
7.371 ДЕН
Заштеда: 819 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Therma-FIT Legacy топлата машка јакна е идеална за повеќеслојна облека. Водоотпорната завршница содржи комбинација од Thermore™ изолација и постава од рециклирано руно за да ве одржи топли и суви на ладно и влажно време. Технологијата Nike Therma-FIT ја задржува природната топлина на телото. Рециклираните панели ги зајакнуваат областите на високо абење и обезбедуваат долготрајност. Предните џебови со патент и џебот на градите нудат безбедно складирање на клучевите, картичките и телефонот. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклиран материјал. Спецификација: Standard fit Затворање со патент Капуљача Странични џебови и џеб на градите со патент Технологија Therma-FIT Thermore ™ Ecodown изолација Машинско перење Состав: 100% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Therma-FIT Legacy топлата машка јакна е идеална за повеќеслојна облека. Водоотпорната завршница содржи комбинација од Thermore™ изолација и постава од рециклирано руно за да ве одржи топли и суви на ладно и влажно време. Технологијата Nike Therma-FIT ја задржува природната топлина на телото. Рециклираните панели ги зајакнуваат областите на високо абење и обезбедуваат долготрајност. Предните џебови со патент и џебот на градите нудат безбедно складирање на клучевите, картичките и телефонот. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклиран материјал.
Спецификација:

 • Standard fit
 • Затворање со патент
 • Капуљача
 • Странични џебови и џеб на градите со патент
 • Технологија Therma-FIT
 • Thermore ™ Ecodown изолација
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош