Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
NIKE Sportswear Essential
Детски хеланки
Код на производ:
(DQ8866-010)
NIKE

NIKE Sportswear Essential

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Цена со попуст
1.791 ДЕН
Заштеда: 199 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Essential хеланките за тинејџерки се направени за удобност при тренинг, часови по физичко образование и играње со пријателките. Дали имате доволно хеланки во вашиот плакар, но ви треба друг модел? Вистина! Практично, меко, удобно парче облека ќе биде вашиот сојузник во сите дневни активности. Растегливата ткаенина ги прави супер удобни и ви овозможува да се чувствувате како да лебдите. Средната длабочина на струкот нуди многу различни комбинации, па можете да ги комбинирате со вашата омилена маица, дуксер или топ. Еластичниот појас ги следи природните движења на вашето тело, за да можете самоуверено да скокате, да трчате и да се истегнувате. Спецификација: Хеланки за тинејџерки Средна висина на струк Машинско перење Состав: 61% памук, 33% полиестер, 6% спандекс.
Подетално

Nike Sportswear Essential хеланките за тинејџерки се направени за удобност при тренинг, часови по физичко образование и играње со пријателките. Дали имате доволно хеланки во вашиот плакар, но ви треба друг модел? Вистина! Практично, меко, удобно парче облека ќе биде вашиот сојузник во сите дневни активности. Растегливата ткаенина ги прави супер удобни и ви овозможува да се чувствувате како да лебдите. Средната длабочина на струкот нуди многу различни комбинации, па можете да ги комбинирате со вашата омилена маица, дуксер или топ. Еластичниот појас ги следи природните движења на вашето тело, за да можете самоуверено да скокате, да трчате и да се истегнувате.
Спецификација:

 • Хеланки за тинејџерки
 • Средна висина на струк
 • Машинско перење
 • Состав: 61% памук, 33% полиестер, 6% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Хеланки DD7633-010
  1.791 ДЕН
  Заштеда 10%
  1.990 ДЕН
  Помош