Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Trend
NIKE Sportswear Trend
NIKE Sportswear Trend
NIKE Sportswear Trend
NIKE Sportswear Trend
NIKE Sportswear Trend
NIKE Sportswear Trend
NIKE Sportswear Trend
Детски дуксер
Код на производ:
(DV2563-800)
NIKE

NIKE Sportswear Trend

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Меката ткаенина и удобиот крој, Nike Sportswear Trend детскиот lifestyle дуксер го прават идеално парче за слоевито облекување. Ткаенината од руно е мазна однадвор и топла одвнатре. Еластичните манжетни и поработ го одржуваат овој дуксер на место додека се играте, трчате или скокате. Спуштените шевови на рамениците и опуштениот крој нудат лежерно чувство. Секогаш cool, секогаш удобен.Спецификација: Oversized fit Спуштени шевови на рамениците Еластични манжетни на ракавите и поработ Машинско перење Состав: 80% памук, 20% полиестер.
Подетално

Меката ткаенина и удобиот крој, Nike Sportswear Trend детскиот lifestyle дуксер го прават идеално парче за слоевито облекување. Ткаенината од руно е мазна однадвор и топла одвнатре. Еластичните манжетни и поработ го одржуваат овој дуксер на место додека се играте, трчате или скокате. Спуштените шевови на рамениците и опуштениот крој нудат лежерно чувство. Секогаш cool, секогаш удобен.
Спецификација:

 • Oversized fit
 • Спуштени шевови на рамениците
 • Еластични манжетни на ракавите и поработ
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош