Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Essentials
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(45B715-AA7)
NIKE

NIKE Essentials

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JORDAN ESSENTIALS се долен дел детски тренерки за девојчиња инспирирани од кошарката. Jordan ветува дека ќе биде тука во секое време, дека нуди удобност и уникатен стил, придружувајќи ги вашите девојчиња секој ден од почеток до крај и исполнувајќи го денот со удобност и комфор. Комбинацијата на класичен дизајн со удобност, изработена од супер меко руно дава пријатно чувство во контакт со кожата. Еластичниот појас е тука за да го олесни вклопувањето и персонализацијата на овој долен дел тренерки, а во двата странични џебови можат да ги сместат потребните ситници. Еластичните манжетни ги задржуваат на место и го спречуваат продирањето на студениот воздух. JUMPMAN логото јасно ја истакнува спортската наклонетост на вашите малечки.Спецификација: Доленн дел тренерки за девојчиња Состав: 57% памук, 38% полиестер, 5% еластин Еластичен појас JUMPMAN лого Еластични манжетни Странични џебови.
Подетално

Nike JORDAN ESSENTIALS се долен дел детски тренерки за девојчиња инспирирани од кошарката. Jordan ветува дека ќе биде тука во секое време, дека нуди удобност и уникатен стил, придружувајќи ги вашите девојчиња секој ден од почеток до крај и исполнувајќи го денот со удобност и комфор. Комбинацијата на класичен дизајн со удобност, изработена од супер меко руно дава пријатно чувство во контакт со кожата. Еластичниот појас е тука за да го олесни вклопувањето и персонализацијата на овој долен дел тренерки, а во двата странични џебови можат да ги сместат потребните ситници. Еластичните манжетни ги задржуваат на место и го спречуваат продирањето на студениот воздух. JUMPMAN логото јасно ја истакнува спортската наклонетост на вашите малечки.
Спецификација:

 • Доленн дел тренерки за девојчиња
 • Состав: 57% памук, 38% полиестер, 5% еластин
 • Еластичен појас
 • JUMPMAN лого
 • Еластични манжетни
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош