Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Academy
NIKE Academy
NIKE Academy
NIKE Academy
NIKE Academy
NIKE Academy
Машка маица за фудбал
Код на производ:
(CW6101-437)
NIKE

NIKE Academy

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
1.251 ДЕН
Заштеда: 139 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Academy е класична машка маица инспирирана од фудбалот. Откако ќе ги совладате основите на фудбалската игра, подигнете ја вашата игра на повисоко ниво во оваа совршена Nike маица. Плетената ткаенина е мазна, лесна и не се лепи за телото, а мрежата на грбот и ракавите обезбедуваат оптимален проток на воздух. Направена е од 100% рециклиран полиестер и обезбедува удобност, слобода на движење и совршен комфор. Овој модел се одликува со кратки ракави и зајакната крагна која го спречува влечењето на маицата и овозможува долготрајност. Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашата кожа, помагајќи ви да останете суви и фокусирани на играта. Облечете ја оваа совршена Nike маица и заблескајте на теренот. Спецификација: Машка маица за фудбал Кратки ракави Засилена крагна Dri-FIT технологија Мрежа на грбот и ракавите.
Подетално

Nike Academy е класична машка маица инспирирана од фудбалот. Откако ќе ги совладате основите на фудбалската игра, подигнете ја вашата игра на повисоко ниво во оваа совршена Nike маица. Плетената ткаенина е мазна, лесна и не се лепи за телото, а мрежата на грбот и ракавите обезбедуваат оптимален проток на воздух. Направена е од 100% рециклиран полиестер и обезбедува удобност, слобода на движење и совршен комфор. Овој модел се одликува со кратки ракави и зајакната крагна која го спречува влечењето на маицата и овозможува долготрајност. Nike Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од вашата кожа, помагајќи ви да останете суви и фокусирани на играта. Облечете ја оваа совршена Nike маица и заблескајте на теренот.
Спецификација:

 • Машка маица за фудбал
 • Кратки ракави
 • Засилена крагна
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежа на грбот и ракавите

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош