Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Essentials
Детски дуксер
Код на производ:
(45B714-AA7)
NIKE

NIKE Essentials

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JORDAN ESSENTIALS е детски lifestyle дуксер инспириран од кошарката, дизајниран за удобност и комфор. Топлиот, класичен дуксер со едноставен дизајн брзо ќе стане омиленото парче облека на вашите девојчиња. Елегантен и функционален, изработен е од големо количество на памук, кој овозможува удобност и пријатност при контакт со кожата. Меката и еластична ткаенина од руно обезбедува совршено вклопување и слобода на движење. Манжетните на ракавите ги спречуваат несаканите поместувања и продирање на студениот воздух. Логото Jumpman на предната страна ги насочува вашите девојчиња кон кошарката.Спецификација: Детски дуксер за девојчиња – lifestyle Состав: 57% памук, 38% полиестер и 5% еластин Jumpman лого Манжетни на ракавите Машинско перење.
Подетално

Nike JORDAN ESSENTIALS е детски lifestyle дуксер инспириран од кошарката, дизајниран за удобност и комфор. Топлиот, класичен дуксер со едноставен дизајн брзо ќе стане омиленото парче облека на вашите девојчиња. Елегантен и функционален, изработен е од големо количество на памук, кој овозможува удобност и пријатност при контакт со кожата. Меката и еластична ткаенина од руно обезбедува совршено вклопување и слобода на движење. Манжетните на ракавите ги спречуваат несаканите поместувања и продирање на студениот воздух. Логото Jumpman на предната страна ги насочува вашите девојчиња кон кошарката.
Спецификација:

 • Детски дуксер за девојчиња – lifestyle
 • Состав: 57% памук, 38% полиестер и 5% еластин
 • Jumpman лого
 • Манжетни на ракавите
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош