Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
adidas Padded
Детска јакна
Код на производ:
(HM5178)
adidas

adidas Padded

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
4.788 ДЕН
Моментална цена
4.788 ДЕН
Моментална цена
4.788 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9m
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas јакната за тинејџери е идеален избор за есенските и зимските денови. Не дозволувајте студеното време да ви го уништи денот. Авантурите на отворено не престануваат со доаѓањето на зимската сезона. Со рамен крој и стандардна должина, моделот е производ на линијата Primegreen. Обезбедете им на најмалите удобност која ја заслужуваат и направете нешто добро за вашата околина. Мал чекор за нас е голем чекор за нашата планета. 100% рециклиран полиестер ве одржува стоплени за време на целодневните активности. Овој дуксер со патент и еластичнит манжетни ќе ви обезбеди целодневна удобност. Спецификација: Зимска јакна за тинејџери - за тренинг Капуљача Странични џебови Еластични манжетни Primegreen Затворање со патент Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas јакната за тинејџери е идеален избор за есенските и зимските денови. Не дозволувајте студеното време да ви го уништи денот. Авантурите на отворено не престануваат со доаѓањето на зимската сезона. Со рамен крој и стандардна должина, моделот е производ на линијата Primegreen. Обезбедете им на најмалите удобност која ја заслужуваат и направете нешто добро за вашата околина. Мал чекор за нас е голем чекор за нашата планета. 100% рециклиран полиестер ве одржува стоплени за време на целодневните активности. Овој дуксер со патент и еластичнит манжетни ќе ви обезбеди целодневна удобност.
Спецификација:

 • Зимска јакна за тинејџери - за тренинг
 • Капуљача
 • Странични џебови
 • Еластични манжетни
 • Primegreen
 • Затворање со патент
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9m
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош