Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
adidas Designed for Gameday
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(HN8431)
adidas

adidas Designed for Gameday

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
4.088 ДЕН
Моментална цена
4.088 ДЕН
Цена со попуст
3.270 ДЕН
Заштеда: 818 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Designed for Gameday тренерките за тинејџери се идеални за игра на отворено, училишни активности или одмор. Овие класични парчиња облека никогаш нема доволно во гардеробата на вашите деца поради нивната широка примена. Чувствувајте се добро на денот на натпреварот и најдобриот резултат нема да изостане. Aeroready технологија која ја отстранува влагата, ве одржува суви и фокусирани. Заострениот крој на ногавиците ја нагласува силуетата на долните екстремитети и обезбедува непречен прием на топката. Предниот десен џеб е погодно место за мали предмети. Материјалот е создаден со рециклирање на содржината создадена од произведениот отпад и отпадот од домаќинството, со цел да се избегне поголемо влијание врз животната средина. Покрај тоа, памучните производи поддржуваат одржливо производство на памук, придонесот на Адидас за зачувување на нашата планета. Спецификација: Долен дел тренерки за момчиња Технологија Aeroready Страничен џеб Заострено крој на ногавиците Состав: 80% памук, 20% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Designed for Gameday тренерките за тинејџери се идеални за игра на отворено, училишни активности или одмор. Овие класични парчиња облека никогаш нема доволно во гардеробата на вашите деца поради нивната широка примена. Чувствувајте се добро на денот на натпреварот и најдобриот резултат нема да изостане. Aeroready технологија која ја отстранува влагата, ве одржува суви и фокусирани. Заострениот крој на ногавиците ја нагласува силуетата на долните екстремитети и обезбедува непречен прием на топката. Предниот десен џеб е погодно место за мали предмети. Материјалот е создаден со рециклирање на содржината создадена од произведениот отпад и отпадот од домаќинството, со цел да се избегне поголемо влијание врз животната средина. Покрај тоа, памучните производи поддржуваат одржливо производство на памук, придонесот на Адидас за зачувување на нашата планета.
Спецификација:

 • Долен дел тренерки за момчиња
 • Технологија Aeroready
 • Страничен џеб
 • Заострено крој на ногавиците
 • Состав: 80% памук, 20% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9м -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  adidas LK BR KN PNT2 се унисекс тренерки за деца кои ќе им овозможат да останат активни...
  1.532 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.188 ДЕН
  Помош