Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
adidas Marimekko
Код на производ:
(HL1629)
adidas

adidas Marimekko

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.788 ДЕН
Моментална цена
1.788 ДЕН
Цена со попуст
1.430 ДЕН
Заштеда: 358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9m
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Marimekko е маица за девојчиња со светли мотиви и бои. Стандардниот крој зрачи со стил. Дизајнот е добро познат на сите кога е во прашање соработката adidas x Marimekko – женствен и софистициран. Тркалезната крагна ќе ве прегрне со удобност и спортски стил. Графиката на централниот дел на дуксерот внесува ефектност на ова парче облека. Спецификација: Маица за девојчиња Еластични делови на ракаквите adidas x Marimekko соработка Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Marimekko е маица за девојчиња со светли мотиви и бои. Стандардниот крој зрачи со стил. Дизајнот е добро познат на сите кога е во прашање соработката adidas x Marimekko – женствен и софистициран. Тркалезната крагна ќе ве прегрне со удобност и спортски стил. Графиката на централниот дел на дуксерот внесува ефектност на ова парче облека.
Спецификација:

 • Маица за девојчиња
 • Еластични делови на ракаквите
 • adidas x Marimekko соработка
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9m
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош