Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
Детски тренерки
Код на производ:
(95B209-023)
NIKE

NIKE Elevated Classics

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Со спуштени рабови на рамениците и култното Jumpman лого на предната страна, Jordan ELEVATED CLASSICS детскиот дуксер за тинејџери е освежена верзија на класичниот дизајн. Направен е од мека француска фротир-ткаенина, обезбедувајќи топлина во студените денови. Еластичните манжетни и поработ се тука за да дуксерот остане на своето место за време на сите ваши активности. Нагласеното графичко лого го истакнува вашиот спортски дух.Спецификација: Капуљача Еластични манжетни на ракавите и поработ Лого на предната страна Спуштени шевови на рамениците Кенгур џеб Француски фротир Состав: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Со спуштени рабови на рамениците и култното Jumpman лого на предната страна, Jordan ELEVATED CLASSICS детскиот дуксер за тинејџери е освежена верзија на класичниот дизајн. Направен е од мека француска фротир-ткаенина, обезбедувајќи топлина во студените денови. Еластичните манжетни и поработ се тука за да дуксерот остане на своето место за време на сите ваши активности. Нагласеното графичко лого го истакнува вашиот спортски дух.
Спецификација:

 • Капуљача
 • Еластични манжетни на ракавите и поработ
 • Лого на предната страна
 • Спуштени шевови на рамениците
 • Кенгур џеб
 • Француски фротир
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош