Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
adidas Essentials Brand Love
Детски дуксер
Код на производ:
(HM4542)
adidas

adidas Essentials Brand Love

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.088 ДЕН
Моментална цена
3.088 ДЕН
Цена со попуст
2.470 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9m -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Essentials Brand Love е фустан за девојчиња која е наменет за малите модни икони кои веќе знаат што значи да се грижиш за планетата. Материјалот за изработка на ова парче е направен од рециклирана содржина создадена од отпад од производство и домашен отпад, со цел да се избегне штетното влијание врз животната средина. Покрај тоа, памучните adidas производи поддржуваат одржливо производство на памук. Изгледајте добро, чувствувајте се добро и направете нешто добро за нашата планета. Овој фустан со капуљача носи стил на спортска елеганција. Францускиот фротир и ребрестите манжетни обезбедуваат топлина во поладните денови. Есента е веднаш зад аголот, но не треба да се грижите за тоа, бидејќи водоотпорната ткаенина и капуљачата ви овозможуваат да останете суви. Големото adidas лого ја истакнува љубовта кон брендот. Спецификација: Фустан за девојчиња Капуљача adidas лого Водоотпорен Состав: 52% одржлив памук, 48% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Essentials Brand Love е фустан за девојчиња која е наменет за малите модни икони кои веќе знаат што значи да се грижиш за планетата. Материјалот за изработка на ова парче е направен од рециклирана содржина создадена од отпад од производство и домашен отпад, со цел да се избегне штетното влијание врз животната средина. Покрај тоа, памучните adidas производи поддржуваат одржливо производство на памук. Изгледајте добро, чувствувајте се добро и направете нешто добро за нашата планета. Овој фустан со капуљача носи стил на спортска елеганција. Францускиот фротир и ребрестите манжетни обезбедуваат топлина во поладните денови. Есента е веднаш зад аголот, но не треба да се грижите за тоа, бидејќи водоотпорната ткаенина и капуљачата ви овозможуваат да останете суви. Големото adidas лого ја истакнува љубовта кон брендот.
Спецификација:

 • Фустан за девојчиња
 • Капуљача
 • adidas лого
 • Водоотпорен
 • Состав: 52% одржлив памук, 48% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9m -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош