Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
Детска маица
Код на производ:
(HK6639)
adidas

adidas Disney Daisy Duck

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.788 ДЕН
Моментална цена
1.788 ДЕН
Цена со попуст
1.430 ДЕН
Заштеда: 358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9m -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DISNEY е детска маица за девојчиња која можеби сте ја носеле како дете. Пренесете го тој ретро изглед на вашето девојче. Оваа adidas DISNEY маичка за девојчиња има опуштен крој и е малку подолга, што носи дополнително чувство на удобност и олеснување при сите секојдневни активности. Препознатлива е по прекрасните Дизни графики на Дејзи Дак и Мини Маус, кои додаваат гламурозен шмек. Оваа графика ја прави DISNEY маицата омилена и популарна меѓу децата. Благодарение на 100% памучниот материјал, нивната кожа ќе ужива во удобноста на овој модел. Спецификација: Маица за девојчиња Кратки ракави Лежерен крој Графика Состав: 100% памук.
Подетално

adidas DISNEY е детска маица за девојчиња која можеби сте ја носеле како дете. Пренесете го тој ретро изглед на вашето девојче. Оваа adidas DISNEY маичка за девојчиња има опуштен крој и е малку подолга, што носи дополнително чувство на удобност и олеснување при сите секојдневни активности. Препознатлива е по прекрасните Дизни графики на Дејзи Дак и Мини Маус, кои додаваат гламурозен шмек. Оваа графика ја прави DISNEY маицата омилена и популарна меѓу децата. Благодарение на 100% памучниот материјал, нивната кожа ќе ужива во удобноста на овој модел.
Спецификација:

 • Маица за девојчиња
 • Кратки ракави
 • Лежерен крој
 • Графика
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9m -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица H38382
  adidas Cotton е маичка со кратки ракави наменета за девојчиња кои уживаат во слободните...
  891 ДЕН
  Заштеда 25%
  1.188 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица EH4083
  832 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.188 ДЕН
  Помош