Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Essentials
Детски тренерки
Код на производ:
(HM8702)
adidas

adidas Essentials

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална цена
2.788 ДЕН
Цена со попуст
2.230 ДЕН
Заштеда: 558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Essentials тренерките за тинејџерки се удобно спортско парче од линијата adidas Primegreen. Со изборот на модел, ја заштитувате нашата планета и градите подобро место за поубаво детство. Големото adidas лого зборува за наследената љубов кон брендот и го истакнува спортскиот стил на облекување. Раното станување е проблем, но утрата стануваат полесни и поубави со adidas Essentials. Овозможете им на децата да се чувствуваат удобно цел ден во овој модел бидејќи тие го заслужуваат најдоброто. Горниот и долниот дел од овој комплет може да се носат посебно и да се комбинираат со други парчиња од adidas линијата. Спецификација: Комплет тренерки за девојчиња Тесен крој на ногавици Ребрести манжетни Странични џебови Еластичен појас Состав: 100 % рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Essentials тренерките за тинејџерки се удобно спортско парче од линијата adidas Primegreen. Со изборот на модел, ја заштитувате нашата планета и градите подобро место за поубаво детство. Големото adidas лого зборува за наследената љубов кон брендот и го истакнува спортскиот стил на облекување. Раното станување е проблем, но утрата стануваат полесни и поубави со adidas Essentials. Овозможете им на децата да се чувствуваат удобно цел ден во овој модел бидејќи тие го заслужуваат најдоброто. Горниот и долниот дел од овој комплет може да се носат посебно и да се комбинираат со други парчиња од adidas линијата.
Спецификација:

 • Комплет тренерки за девојчиња
 • Тесен крој на ногавици
 • Ребрести манжетни
 • Странични џебови
 • Еластичен појас
 • Состав: 100 % рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9м -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош