Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Icon Clash Dri-FIT
NIKE Icon Clash Dri-FIT
NIKE Icon Clash Dri-FIT
NIKE Icon Clash Dri-FIT
NIKE Icon Clash Dri-FIT
NIKE Icon Clash Dri-FIT
Женски дуксер
Код на производ:
(DQ6138-010)
NIKE

NIKE Icon Clash Dri-FIT

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
3.681 ДЕН
Заштеда: 409 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Icon Clash Dri-Fit женска маица со долги ракави за тренинг, без разлика дали вежбате во теретана или на атлетска патека. Играјте според вашите сопствени правила кои не познаваат граници во Nike Icon Clash Dri-Fit маицата. Направена е за слобода на движење без разлика на амплитудите на движењето. Технологијата Dri-Fit ја отстранува потта од кожата и ви овозможува да останете суви во текот на вашата активност. UV заштитниот материјал дава можност за движење во најтоплите делови од денот. Спецификација: Женска маица за тренинг со долги ракави Тесен крој Dri-Fit технологија UV заштита Печатена графика Состав: 88% полиестер, 12% спандекс.
Подетално

Nike Icon Clash Dri-Fit женска маица со долги ракави за тренинг, без разлика дали вежбате во теретана или на атлетска патека. Играјте според вашите сопствени правила кои не познаваат граници во Nike Icon Clash Dri-Fit маицата. Направена е за слобода на движење без разлика на амплитудите на движењето. Технологијата Dri-Fit ја отстранува потта од кожата и ви овозможува да останете суви во текот на вашата активност. UV заштитниот материјал дава можност за движење во најтоплите делови од денот.
Спецификација:

 • Женска маица за тренинг со долги ракави
 • Тесен крој
 • Dri-Fit технологија
 • UV заштита
 • Печатена графика
 • Состав: 88% полиестер, 12% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CU3267-010
  2.023 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.890 ДЕН
  Помош