Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски дуксер
Код на производ:
(DV0347-652)
NIKE

NIKE Sportswear

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
3.290 ДЕН
Моментална цена
3.290 ДЕН
Моментална цена
3.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike SPORTSWEAR е дуксер за девојчиња. Изработен од мек француски фротир и со спуштени раменици, овој дуксер ќе ви обезбеди опуштен изглед и доволно простор за удобно движење, така што лесно ќе можете да се справите и со најинтензивните активности. Ребрестите делови на кружниот отвор околу вратот, на ракавите и долниот отвор содржат малку спандекс за дополнителна удобност и еластичност. Панелите во боја додаваат интересна нота на класичните дуксери и ви обезбедуваат впечатлив изглед. Спецификација: Дуксер за девојчиња Модел: standard fit за опуштено, лесно чувство Еластични делови на ракавите, околу вратот и на долниот отвор Машинско перење Состав: 80% памук и 20% полиестер.
Подетално

Nike SPORTSWEAR е дуксер за девојчиња. Изработен од мек француски фротир и со спуштени раменици, овој дуксер ќе ви обезбеди опуштен изглед и доволно простор за удобно движење, така што лесно ќе можете да се справите и со најинтензивните активности. Ребрестите делови на кружниот отвор околу вратот, на ракавите и долниот отвор содржат малку спандекс за дополнителна удобност и еластичност. Панелите во боја додаваат интересна нота на класичните дуксери и ви обезбедуваат впечатлив изглед.
Спецификација:

 • Дуксер за девојчиња
 • Модел: standard fit за опуштено, лесно чувство
 • Еластични делови на ракавите, околу вратот и на долниот отвор
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош