Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Essentials
NIKE Essentials
NIKE Essentials
NIKE Essentials
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(95B290-023)
NIKE

NIKE Essentials

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
2.421 ДЕН
Заштеда: 269 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Jordan Essentials се кошаркарски тренерки за момчиња. Кај овие тренерки доминира принтот на Мајкл Џордан, живата легенда во светот на кошарката. Останете мотивирани во текот на денот благодарение на одличниот дизајн на тренерката, а во исто време уживајте во удобноста која ја нуди. Еластичниот појас со учкур и страничните џебови ви овозможуваат целосно да се препуштите на вашите активности. Спецификација: Тренерки за момчиња Странични џебови Графика по целата тренерка Прави ногавици со еластични рабови Стандарден крој Материјал: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Jordan Essentials се кошаркарски тренерки за момчиња. Кај овие тренерки доминира принтот на Мајкл Џордан, живата легенда во светот на кошарката. Останете мотивирани во текот на денот благодарение на одличниот дизајн на тренерката, а во исто време уживајте во удобноста која ја нуди. Еластичниот појас со учкур и страничните џебови ви овозможуваат целосно да се препуштите на вашите активности.
Спецификација:

 • Тренерки за момчиња
 • Странични џебови
 • Графика по целата тренерка
 • Прави ногавици со еластични рабови
 • Стандарден крој
 • Материјал: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка

  • Ivana Maksimovski
   Ivana Maksimovski

   18.09.2022. 17:32
  Помош