Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-Fit Tempo
NIKE Dri-Fit Tempo
NIKE Dri-Fit Tempo
NIKE Dri-Fit Tempo
NIKE Dri-Fit Tempo
NIKE Dri-Fit Tempo
NIKE Dri-Fit Tempo
NIKE Dri-Fit Tempo
Код на производ:
(DM8441-404)
NIKE

NIKE Dri-Fit Tempo

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Моментална цена
2.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Подгответе ги за секаков вид тренинг или игра со Nike Dri-FIT Tempo шорцевите за девојчиња. Поставата на овие шорцеви е изработена од растеглив материјал, додека надворешноста е лесна и опуштена. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од нивната кожа за да можат да се фокусираат на она што го прават. Поставата на шорцевите е изработена од лесен растеглив материјал кој не ја загрозува нивната подвижност. Облечете ѝ ги Nike Dri-FIT Tempo шорцевите за тренинг и подгответе ја за секој предизвик. Спецификација: Појас ластика и учкур Dri-FIT технологија за апсорпција на пот Растеглива постава Состав на материјал: 100% полиестер.
Подетално

Подгответе ги за секаков вид тренинг или игра со Nike Dri-FIT Tempo шорцевите за девојчиња. Поставата на овие шорцеви е изработена од растеглив материјал, додека надворешноста е лесна и опуштена. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од нивната кожа за да можат да се фокусираат на она што го прават. Поставата на шорцевите е изработена од лесен растеглив материјал кој не ја загрозува нивната подвижност. Облечете ѝ ги Nike Dri-FIT Tempo шорцевите за тренинг и подгответе ја за секој предизвик.
Спецификација:

 • Појас ластика и учкур
 • Dri-FIT технологија за апсорпција на пот
 • Растеглива постава
 • Состав на материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DA1388-615
  Nike Sportswear Shorts се женски шорцеви дизајнирани за девојчиња. Направени се целосно...
  1.043 ДЕН
  Заштеда 25%
  1.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош