Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket
Детска јакна
Код на производ:
(CU9157-014)
NIKE

NIKE Sportswear Older Kids' Synthetic-Fill Jacket

Само на Sport Vision online shop издвоивме производи на кои можеш да искористиш дополнителен попуст од 20% при купување на два или повеќе производи.

Побрзај, вметни ги во корпичка омилените модели и попустот ќе биде автоматски пресметан.

Акцијата важи до 29. септември.

Комплетната понуда можете да ја погледнете ТУКА.

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike SPORTSWEAR е детска јакна за тинејџери на возраст од 8 до 14 години, која ќе го загрее вашето дете во текот на студените, зимски денови. Изработен е од полиестер, а синтетичкото полнење дава чувство на мекост и удобност. Моделот има класичен Chevron крој и е инспириран од легендарниот модел од 1978 година. Високата крагна и патент по целата должина обезбедуваат дополнителна заштита од ветер и студ. Длабоките странични џебови овозможуваат сите потребни ситници да ви бидат при рака. Оваа јакна е вистинскиот избор за активните зимски денови на вашите деца. Спецификација: Стандарден крој за чувство на удобност и релаксација Надворешен материјал: 100% полиестер Внатрешно полнење: 100% синтетичко полнење Машинско перење .
Подетално

Nike SPORTSWEAR е детска јакна за тинејџери на возраст од 8 до 14 години, која ќе го загрее вашето дете во текот на студените, зимски денови. Изработен е од полиестер, а синтетичкото полнење дава чувство на мекост и удобност. Моделот има класичен Chevron крој и е инспириран од легендарниот модел од 1978 година. Високата крагна и патент по целата должина обезбедуваат дополнителна заштита од ветер и студ. Длабоките странични џебови овозможуваат сите потребни ситници да ви бидат при рака. Оваа јакна е вистинскиот избор за активните зимски денови на вашите деца.
Спецификација:

 • Стандарден крој за чувство на удобност и релаксација
 • Надворешен материјал: 100% полиестер
 • Внатрешно полнење: 100% синтетичко полнење
 • Машинско перење
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Пол Kids
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS 7-8г.
YSM
SM
S 8-9г.
YMD
MD
M 10-11г.
YLG
YXL
LG
L 12-13г.
XL 14-15г.
2XL
3XL
4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош