Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
NIKE Jordan Sport
Код на производ:
(DH9075-010)
NIKE

NIKE Jordan Sport

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Во склоп на EcoVision проектот, за Вас издвојуваме eco-friendly модели кои допринесуваат за заштита и зачувување на животната средина.

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Sport е машки lifestyle шорц инспириран од кошарката. Без разлика дали одите на прошетка, на кошаркарски терен или го поминувате слободното време во релаксација, овој шорц е вашиот идеален сојузник. Изработен е од мрежеста ткаенина која носи удобност во контакт со кожата. Еластичниот појас ви овозможува лесно да го прилагодите на вашата половина и обезбедува дополнителна удобност при целодневно носење. Нашата позната Dri-FIT технологија ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи. Во страничните џебови можете да ги сместите сите ваши ситници кои ви се потребни. Исклучително удобен и лесен за носење, овој шорц е сестрано парче облека кое едноставно и лесно се вклопува во сите ваши комбинации. Спецификација: Машки lifestyle шорц Dri-FIT технологија Еластичен појас Стандарден крој Состав: 100% полиестер Странични џебови.
Подетално

Nike Jordan Sport е машки lifestyle шорц инспириран од кошарката. Без разлика дали одите на прошетка, на кошаркарски терен или го поминувате слободното време во релаксација, овој шорц е вашиот идеален сојузник. Изработен е од мрежеста ткаенина која носи удобност во контакт со кожата. Еластичниот појас ви овозможува лесно да го прилагодите на вашата половина и обезбедува дополнителна удобност при целодневно носење. Нашата позната Dri-FIT технологија ја отстранува потта од вашата кожа и ве одржува суви и свежи. Во страничните џебови можете да ги сместите сите ваши ситници кои ви се потребни. Исклучително удобен и лесен за носење, овој шорц е сестрано парче облека кое едноставно и лесно се вклопува во сите ваши комбинации.
Спецификација:

 • Машки lifestyle шорц
 • Dri-FIT технологија
 • Еластичен појас
 • Стандарден крој
 • Состав: 100% полиестер
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош