Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
NIKE Sportswear Windrunner
Машки дуксер
Код на производ:
(DA0001-072)
NIKE

NIKE Sportswear Windrunner

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
5.490 ДЕН
Моментална цена
5.490 ДЕН
Моментална цена
5.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Windrunner е машка јакна со капуљача која претставува модерно издание на легендарниот класик, моделот Windrunner од 1978 година. Деталите за дизајн црпат инспирација од оригиналната верзија на првата тркачка јакна, која освои генерации и генерации со својот легендарен chevron дизајн и стана дел од богатата Nike традиција. Во согласност со модерните производствени технологии, Nike Sportswear Windrunner јакната е направена од рециклирани материјали. Мрежестата постава, еластичните делови на ракавите и појасот, како и учкурите за подесување на капуљачата имаат 100% рециклирани влакна во својот состав. Обезбедете си лесна заштита од сите временски услови и уживајте во безвременскиот Windrunner стил. Спецификација: Машка јакна Стандарден крој за удобност Функционални џебови Дозволено е перење во машина Состав: 100% полиестер .
Подетално

Nike Sportswear Windrunner е машка јакна со капуљача која претставува модерно издание на легендарниот класик, моделот Windrunner од 1978 година. Деталите за дизајн црпат инспирација од оригиналната верзија на првата тркачка јакна, која освои генерации и генерации со својот легендарен chevron дизајн и стана дел од богатата Nike традиција. Во согласност со модерните производствени технологии, Nike Sportswear Windrunner јакната е направена од рециклирани материјали. Мрежестата постава, еластичните делови на ракавите и појасот, како и учкурите за подесување на капуљачата имаат 100% рециклирани влакна во својот состав. Обезбедете си лесна заштита од сите временски услови и уживајте во безвременскиот Windrunner стил.
Спецификација:

 • Машка јакна
 • Стандарден крој за удобност
 • Функционални џебови
 • Дозволено е перење во машина
 • Состав: 100% полиестер
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Пол Машки
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош