Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Машка јакна
Код на производ:
(DA7176-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
6.790 ДЕН
Моментална цена
6.790 ДЕН
Цена со попуст
5.093 ДЕН
Заштеда: 1.697 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е машки lifestyle дуксер дизајниран според најновите стандарди. Класичната силуета со патенти и целосна должина е надополнета со мека плетена ткаенина, добиена со процесот на боење при што се користат помалку вода, топлина и хемикалии. Со посебен начин на кроење, се внимава на максимална употребливост на материјалот, за да се намали процентот на отпад. Дуксерот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна кои не го намалуваат чувството на топлина и удобност. Деталите во форма на украсна лента на џебовите и грбот се изработени од органски памук. Спецификација: Машки дуксер – lifestyle Стандарден крој за удобност Прицврстување на патент Странични џебови Дозволено перење во машина Состав: 100 % полиестер.
Подетално

Nike Sportswear е машки lifestyle дуксер дизајниран според најновите стандарди. Класичната силуета со патенти и целосна должина е надополнета со мека плетена ткаенина, добиена со процесот на боење при што се користат помалку вода, топлина и хемикалии. Со посебен начин на кроење, се внимава на максимална употребливост на материјалот, за да се намали процентот на отпад. Дуксерот е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна кои не го намалуваат чувството на топлина и удобност. Деталите во форма на украсна лента на џебовите и грбот се изработени од органски памук.
Спецификација:

 • Машки дуксер – lifestyle
 • Стандарден крој за удобност
 • Прицврстување на патент
 • Странични џебови
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 100 % полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош