Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Sport DNA Fleece
NIKE Jordan Sport DNA Fleece
NIKE Jordan Sport DNA Fleece
NIKE Jordan Sport DNA Fleece
NIKE Jordan Sport DNA Fleece
NIKE Jordan Sport DNA Fleece
NIKE Jordan Sport DNA Fleece
NIKE Jordan Sport DNA Fleece
Машки дуксер
Код на производ:
(DA7186-010)
NIKE

NIKE Jordan Sport DNA Fleece

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.593 ДЕН
Заштеда: 1.197 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Sport DNA Fleece машкиот дуксер комбинира препознатливи мотиви на Jordan и Force, давајќи ви автентичен и модерен изглед. Акцентот на овој модел е ставен на урбаниот дизајн со контрастни детали и преголема Jordan графика инспирирана од Nike Force логото. Дуксерот е изработен од француски фрилис со густа и многу мека текстура, која ќе овозможи чувство на топлина и удобност при носење. Кенгур џебот нуди доволно простор за вашите ситници, додека Jordan графиката придонесува за препознатлив спортски изглед. Дуксерот има пространа капуљача која е поставена внатре, за дополнителна покриеност и удобност. Спецификација: Машки дуксер – lifestyle Jordan стандарден крој Вградена капуљача Кенгур џеб Дозволено перење во машина Состав: 80% памук, 20% полиестер.
Подетално

Nike Jordan Sport DNA Fleece машкиот дуксер комбинира препознатливи мотиви на Jordan и Force, давајќи ви автентичен и модерен изглед. Акцентот на овој модел е ставен на урбаниот дизајн со контрастни детали и преголема Jordan графика инспирирана од Nike Force логото. Дуксерот е изработен од француски фрилис со густа и многу мека текстура, која ќе овозможи чувство на топлина и удобност при носење. Кенгур џебот нуди доволно простор за вашите ситници, додека Jordan графиката придонесува за препознатлив спортски изглед. Дуксерот има пространа капуљача која е поставена внатре, за дополнителна покриеност и удобност.
Спецификација:

 • Машки дуксер – lifestyle
 • Jordan стандарден крој
 • Вградена капуљача
 • Кенгур џеб
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош