Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
Машка маица за фудбал
Код на производ:
(DM6511-133)
NIKE

NIKE Dri-FIT Sport Clash

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
2.590 ДЕН
Моментална цена
2.590 ДЕН
Цена со попуст
2.072 ДЕН
Заштеда: 518 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Sport Clash е машка маица за тренинг. Изработена е од лесен, удобен и пријатен материјал кој ќе ви овозможи да се чувствувате суво и удобно во текот на денот. Нашата позната Dri-Fit технологија ја отстранува потта од вашата кожа и го одржува вашето тело свежо. Овој модоел се одликува со кратки ракави и зајакната крагна која го спречува влечењето и овозможува долготрајност. Овој еколошки модел е дел од нашата понуда EcoVision направен од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои придонесуваат за заштита и зачувување на животната средина. Интересните Nike графики на градите јасно го нагласуваат вашиот спортски стил. Спецификација: Машка маица за тренинг Кратки ракави Засилена крагна Состав: 100% полиестер Nike графика Стандарден крој Dri-Fit технологија.
Подетално

Nike Dri-FIT Sport Clash е машка маица за тренинг. Изработена е од лесен, удобен и пријатен материјал кој ќе ви овозможи да се чувствувате суво и удобно во текот на денот. Нашата позната Dri-Fit технологија ја отстранува потта од вашата кожа и го одржува вашето тело свежо. Овој модоел се одликува со кратки ракави и зајакната крагна која го спречува влечењето и овозможува долготрајност. Овој еколошки модел е дел од нашата понуда EcoVision направен од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои придонесуваат за заштита и зачувување на животната средина. Интересните Nike графики на градите јасно го нагласуваат вашиот спортски стил.
Спецификација:

 • Машка маица за тренинг
 • Кратки ракави
 • Засилена крагна
 • Состав: 100% полиестер
 • Nike графика
 • Стандарден крој
 • Dri-Fit технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош