Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Essentials Woven
NIKE Jordan Essentials Woven
NIKE Jordan Essentials Woven
NIKE Jordan Essentials Woven
NIKE Jordan Essentials Woven
NIKE Jordan Essentials Woven
Машка јакна
Код на производ:
(DA9832-010)
NIKE

NIKE Jordan Essentials Woven

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Цена со попуст
4.568 ДЕН
Заштеда: 1.522 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Essentials Woven машката јакна е лесна, водоотпорна и поставена за чувство на супериорна удобност. Свежите и новите бои се комбинираат со класични дизајнерски линии, што носат препознатлив, но подобрен изглед. Лесната синтетичка изолација ќе ви даде топлина и удобност во текот на постудените денови. Долготрајниот водоотпорен слој ќе спречи слабиот дожд да остане на површината на материјалот, така што ќе останете суви и заштитени. Овој модел се одликува со стандарден крој, со двонасочен лизгачки патент, џебови со патент и прилагодлива капуљача со визир. Спецификација: Машка јакна со двонасочен патент Џебови со патент Еластични делови на ракавите и поработ Дозволено перење во машина Состав: 100% најлон ; поставата: 100% полиестер.
Подетално

Nike Jordan Essentials Woven машката јакна е лесна, водоотпорна и поставена за чувство на супериорна удобност. Свежите и новите бои се комбинираат со класични дизајнерски линии, што носат препознатлив, но подобрен изглед. Лесната синтетичка изолација ќе ви даде топлина и удобност во текот на постудените денови. Долготрајниот водоотпорен слој ќе спречи слабиот дожд да остане на површината на материјалот, така што ќе останете суви и заштитени. Овој модел се одликува со стандарден крој, со двонасочен лизгачки патент, џебови со патент и прилагодлива капуљача со визир.
Спецификација:

 • Машка јакна со двонасочен патент
 • Џебови со патент
 • Еластични делови на ракавите и поработ
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 100% најлон ; поставата: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DA7172-010
  5.618 ДЕН
  Заштеда 25%
  7.490 ДЕН
  Помош