Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Женски фустан
Код на производ:
(DD5626-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Цена со попуст
4.043 ДЕН
Заштеда: 1.347 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е женски lifestyle фустан со класичен спортски крој кој можете да го усогласите со патики или папучи за беспрекорен, урбан стил. Доколку сакате да ја истакнете вашата женственост додека шетате по градските улици, овој Nike фустан е вашиот идеален сојузник. Овој модел се одликува со долги ракави и патент на краевите. Мекото и топло руно во контакт со кожата дава пријатно и мазно чувство. Должината на овој фустан е над колената, па совршената линија на вашите нозе лесно ќе дојде до израз. Изработен е од памук и полиестер и носи совршена и целодневна удобност. Спецификација: Женски lifestyle фустан Состав: 69% памук и 31% полиестер Долги ракави Должина: над колена Патент на ракавите.
Подетално

Nike Sportswear е женски lifestyle фустан со класичен спортски крој кој можете да го усогласите со патики или папучи за беспрекорен, урбан стил. Доколку сакате да ја истакнете вашата женственост додека шетате по градските улици, овој Nike фустан е вашиот идеален сојузник. Овој модел се одликува со долги ракави и патент на краевите. Мекото и топло руно во контакт со кожата дава пријатно и мазно чувство. Должината на овој фустан е над колената, па совршената линија на вашите нозе лесно ќе дојде до израз. Изработен е од памук и полиестер и носи совршена и целодневна удобност.
Спецификација:

 • Женски lifestyle фустан
 • Состав: 69% памук и 31% полиестер
 • Долги ракави
 • Должина: над колена
 • Патент на ракавите

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  3.068 ДЕН
  Заштеда 25%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  4.043 ДЕН
  Заштеда 25%
  5.390 ДЕН
  Помош