Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Yoga Luxe
NIKE Yoga Luxe
NIKE Yoga Luxe
NIKE Yoga Luxe
NIKE Yoga Luxe
NIKE Yoga Luxe
NIKE Yoga Luxe
NIKE Yoga Luxe
Код на производ:
(CZ9194-010)
NIKE

NIKE Yoga Luxe

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.472 ДЕН
Заштеда: 618 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Yoga Luxe е женски шорц за тренинг кој ќе ве поддржи со неговиот дизајн. Флексибилната ткаенина го покрива телото, давајќи му лесна поддршка при компресија и поголема слобода при вежбање. Nike Infinalon технологијата ја прави ткаенината неверојатно растеглива и ултра мека, а сепак доволно силна за да ги поддржи мускулите на нозете. Технологијата за апсорпција на пот - Dri-FIT ви помага да одржите чувство на сувост и удобност, истовремено зголемувајќи го интензитетот на тренингот. Високиот еластичен појас со V-облик на задната страна ја следи природната линија на телото и обезбедува совршена покриеност при движење. Дискретното Nike лого ја покажува вашата љубов кон овој спортски бренд. Облечете го овој удобен шорц кој личи на вашите омилени хеланки и дајте го својот максимум на секој тренинг. Спецификација: Женски шорцеви за тренинг Состав: 47-63% најлон, 30-37% еластин и 0-23% полиестер Nike Infinalon технологија Висок еластичен појас Dri-Fit технологија .
Подетално

Nike Yoga Luxe е женски шорц за тренинг кој ќе ве поддржи со неговиот дизајн. Флексибилната ткаенина го покрива телото, давајќи му лесна поддршка при компресија и поголема слобода при вежбање. Nike Infinalon технологијата ја прави ткаенината неверојатно растеглива и ултра мека, а сепак доволно силна за да ги поддржи мускулите на нозете. Технологијата за апсорпција на пот - Dri-FIT ви помага да одржите чувство на сувост и удобност, истовремено зголемувајќи го интензитетот на тренингот. Високиот еластичен појас со V-облик на задната страна ја следи природната линија на телото и обезбедува совршена покриеност при движење. Дискретното Nike лого ја покажува вашата љубов кон овој спортски бренд. Облечете го овој удобен шорц кој личи на вашите омилени хеланки и дајте го својот максимум на секој тренинг.
Спецификација:

 • Женски шорцеви за тренинг
 • Состав: 47-63% најлон, 30-37% еластин и 0-23% полиестер
 • Nike Infinalon технологија
 • Висок еластичен појас
 • Dri-Fit технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DM7687-222
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DA0899-574
  2.318 ДЕН
  Заштеда 25%
  3.090 ДЕН
  Помош