Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE DRI-FIT
NIKE DRI-FIT
NIKE DRI-FIT
NIKE DRI-FIT
NIKE DRI-FIT
NIKE DRI-FIT
Машка маица за фудбал
Код на производ:
(DM6279-455)
NIKE

NIKE DRI-FIT

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
1.890 ДЕН
Моментална цена
1.890 ДЕН
Цена со попуст
1.323 ДЕН
Заштеда: 567 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike DRI-FIT е машка маица за тренинг, погодна е и за сите други спортски активности. Изработена е од исклучително лесен, удобен и пријатен материјал кој ќе ви овозможи максимална удобност за време на тренингот. Лесниот материјал и опуштениот крој ќе придонесат за вашето подобро расположение во текот на топлите летни денови, без разлика дали вежбате во теретана или на отворено. Областите кои се најмногу изложени на топлина се направени со нашата позната Dri-Fit технологија која ја отстранува потта од вашата кожа. Овој модел се одликува со кратки ракави и ребреста крагна, што го спречува влечењето на маичката и обезбедува долготрајност. Спецификација: Машка маица за тренинг Кратки ракави Засилена крагна Состав: 59% памук и 41% полиестер Машинско перење Nike графика.
Подетално

Nike DRI-FIT е машка маица за тренинг, погодна е и за сите други спортски активности. Изработена е од исклучително лесен, удобен и пријатен материјал кој ќе ви овозможи максимална удобност за време на тренингот. Лесниот материјал и опуштениот крој ќе придонесат за вашето подобро расположение во текот на топлите летни денови, без разлика дали вежбате во теретана или на отворено. Областите кои се најмногу изложени на топлина се направени со нашата позната Dri-Fit технологија која ја отстранува потта од вашата кожа. Овој модел се одликува со кратки ракави и ребреста крагна, што го спречува влечењето на маичката и обезбедува долготрајност.
Спецификација:

 • Машка маица за тренинг
 • Кратки ракави
 • Засилена крагна
 • Состав: 59% памук и 41% полиестер
 • Машинско перење
 • Nike графика

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош