Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
NIKE JORDAN
Код на производ:
(DM1815-687)
NIKE

NIKE JORDAN

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.627 ДЕН
Заштеда: 463 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike JORDAN е машки шорц за кошарка дизајниран за ваше целодневно уживање. Изработен е од лесна и мрежеста ткаенина која ви ја дава удобноста која ја заслужувате. Овој eco - friendly е дел од нашата EcoVision понуда направена од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои придонесуваат за заштита и зачувување на животната средина. Познатата Dri-Fit технологија ја отстранува потта од вашата кожа. Мекиот еластичен појас со два учкури обезбедува лесна персонализација и додава удобност. JORDAN и Jumpman графиката на ногавиците ја нагласуваат вашата спортска посветеност. Спецификација: Машки шорц за кошарка Состав: 100% полиестер Странични џебови JORDAN и Jumpman графика Dri-Fit технологија.
Подетално

Nike JORDAN е машки шорц за кошарка дизајниран за ваше целодневно уживање. Изработен е од лесна и мрежеста ткаенина која ви ја дава удобноста која ја заслужувате. Овој eco - friendly е дел од нашата EcoVision понуда направена од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои придонесуваат за заштита и зачувување на животната средина. Познатата Dri-Fit технологија ја отстранува потта од вашата кожа. Мекиот еластичен појас со два учкури обезбедува лесна персонализација и додава удобност. JORDAN и Jumpman графиката на ногавиците ја нагласуваат вашата спортска посветеност.
Спецификација:

 • Машки шорц за кошарка
 • Состав: 100% полиестер
 • Странични џебови
 • JORDAN и Jumpman графика
 • Dri-Fit технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош