Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION AUTHENTIC
Детска маица
Код на производ:
(CHA221B807-23)
CHAMPION

CHAMPION AUTHENTIC

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
0 ДЕН
Моментална цена
790 ДЕН
Моментална цена
790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Champion AUTHENTIC е детска маица за момчиња која носи препознатлив Champion изглед. Можете да ја комбинирате со различни комбинации на облека и за различни пригоди. Овој модел се одликува со кратки ракави и зајакната крагна која ќе спречи влечење на маичката и ќе обезбеди издржливост и долготрајност. Одличен избор е за детските игри и авантури во текот на денот, но и за одење на училиште или шетање по градските улици. Богатата Champion графика низ маичката ја нагласува нивната спортската посветеност уште од мали нозе. Исклучително удобната маица ќе биде најдобриот сојузник за сите деца во секоја прилика. Спецификација: Машка маица Краток ракав Champion графика Класичен крој Зајакната крагна.
Подетално

Champion AUTHENTIC е детска маица за момчиња која носи препознатлив Champion изглед. Можете да ја комбинирате со различни комбинации на облека и за различни пригоди. Овој модел се одликува со кратки ракави и зајакната крагна која ќе спречи влечење на маичката и ќе обезбеди издржливост и долготрајност. Одличен избор е за детските игри и авантури во текот на денот, но и за одење на училиште или шетање по градските улици. Богатата Champion графика низ маичката ја нагласува нивната спортската посветеност уште од мали нозе. Исклучително удобната маица ќе биде најдобриот сојузник за сите деца во секоја прилика.
Спецификација:

 • Машка маица
 • Краток ракав
 • Champion графика
 • Класичен крој
 • Зајакната крагна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд CHAMPION
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 3-4г.
  XS 5-6г.
  YSM
  SM
  S 7-8г.
  YMD
  MD
  M 9-10г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 11-12г.
  XL 13-14г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош