Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Sport DNA
NIKE Jordan Sport DNA
NIKE Jordan Sport DNA
NIKE Jordan Sport DNA
NIKE Jordan Sport DNA
NIKE Jordan Sport DNA
NIKE Jordan Sport DNA
NIKE Jordan Sport DNA
Машки дуксер
Код на производ:
(DA7180-010)
NIKE

NIKE Jordan Sport DNA

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
6.090 ДЕН
Моментална цена
6.090 ДЕН
Цена со попуст
4.568 ДЕН
Заштеда: 1.522 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Sport DNA Fleece машкиот дуксер комбинира препознатливи Jordan и Force мотиви давајќи ви автентичен и модерен изглед. Акцентот на овој модел е ставен на урбаниот дизајн со контрастни детали и предимензионирана Jordan графика инспирирана од Nike Force логото. Дуксерот е изработен од француски фротир со густа и многу мека текстура, што ќе пружи чувство на топлина и удобност при носење. Кенгур џебот нуди доволно простор за вашите ситници, додека Jordan графиката придонесува за препознатлив спортски изглед. Дуксерот има пространа капуљача која е поставена внатре, за дополнителна покриеност и удобност. Спецификација: Машки дуксер – lifestyle Стандарден крој Вградена капуљача Кенгур џеб Дозволено перење во машина Состав: 80% памук, 20% полиестер.
Подетално

Nike Jordan Sport DNA Fleece машкиот дуксер комбинира препознатливи Jordan и Force мотиви давајќи ви автентичен и модерен изглед. Акцентот на овој модел е ставен на урбаниот дизајн со контрастни детали и предимензионирана Jordan графика инспирирана од Nike Force логото. Дуксерот е изработен од француски фротир со густа и многу мека текстура, што ќе пружи чувство на топлина и удобност при носење. Кенгур џебот нуди доволно простор за вашите ситници, додека Jordan графиката придонесува за препознатлив спортски изглед. Дуксерот има пространа капуљача која е поставена внатре, за дополнителна покриеност и удобност.
Спецификација:

 • Машки дуксер – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Вградена капуљача
 • Кенгур џеб
 • Дозволено перење во машина
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош