Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Oversized Fleece
NIKE Sportswear Oversized Fleece
NIKE Sportswear Oversized Fleece
NIKE Sportswear Oversized Fleece
NIKE Sportswear Oversized Fleece
NIKE Sportswear Oversized Fleece
NIKE Sportswear Oversized Fleece
NIKE Sportswear Oversized Fleece
Женски дуксер
Код на производ:
(DJ6393-072)
NIKE

NIKE Sportswear Oversized Fleece

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.593 ДЕН
Заштеда: 1.197 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Oversized Fleece е женски дукскер со капуљача. Облечете се во слоеви и уживајте во удобноста што ќе ви ја пружи овој женски дуксер. Со својата ширина, ви дава лежерно чувство совршено за секој ден. Преклопот на предниот џеб го издигнува вашиот изглед на повисоко ниво со додавање фина текстура, додека печатеното лого ја покажува вашата љубов кон брендот. Дизајниран да паѓа на колковите, овој голем дуксер има и спуштени раменици и пространи ракави за опуштено, безгрижно чувство. Капуљачата можете лесно да ја прилагодите на вашите потреби, со помош на учкурот. Предниот џеб ви нуди простор каде можете брзо да ги складирате телефонот, клучевите и картичките. Спецификација: Женски дуксер со капуљача – lifestyle Модел: oversized fit за просторно чувство Капуљача со учкур Преден џеб Машинско перење Основен материјал: 80% памук / 20% полиестер Материјал на еластичните делови: 97% памук / 3% спандекс Материјал за џебот: 100% полиестер Материјал за поставата: 100% памук.
Подетално

Nike Sportswear Oversized Fleece е женски дукскер со капуљача. Облечете се во слоеви и уживајте во удобноста што ќе ви ја пружи овој женски дуксер. Со својата ширина, ви дава лежерно чувство совршено за секој ден. Преклопот на предниот џеб го издигнува вашиот изглед на повисоко ниво со додавање фина текстура, додека печатеното лого ја покажува вашата љубов кон брендот. Дизајниран да паѓа на колковите, овој голем дуксер има и спуштени раменици и пространи ракави за опуштено, безгрижно чувство. Капуљачата можете лесно да ја прилагодите на вашите потреби, со помош на учкурот. Предниот џеб ви нуди простор каде можете брзо да ги складирате телефонот, клучевите и картичките.
Спецификација:

 • Женски дуксер со капуљача – lifestyle
 • Модел: oversized fit за просторно чувство
 • Капуљача со учкур
 • Преден џеб
 • Машинско перење
 • Основен материјал: 80% памук / 20% полиестер
 • Материјал на еластичните делови: 97% памук / 3% спандекс Материјал за џебот: 100% полиестер
 • Материјал за поставата: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош