Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
Машка јакна
Код на производ:
(HA2305)
adidas

adidas Terrex Multi Rain

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
7.388 ДЕН
Моментална цена
7.388 ДЕН
Цена со попуст
5.172 ДЕН
Заштеда: 2.216 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX MULTI RAIN е машка јакна за дожд идеална за планинарење. Изработена од висококвалитетен рециклиран полиестер - Primegreen. Цврстата водоотпорна ткаенина ги отфрла капките дожд, така што ќе останете суви и фокусирани на вашата спортска активност. Мрежестата постава е одговорна за вентилација и ладење на телото при физички напор. Во случај на дожд и ветер има и капуљача. Со оваа јакна за дожд нема пречки да уживате во привлечноста на природата дури и при лоши временски услови. Спецификација: Состав: 100% рециклиран полиестер Затворање со патент Капуљача Прилагодлив раб Еластични делови на ракавите Машинско перење.
Подетално

adidas TERREX MULTI RAIN е машка јакна за дожд идеална за планинарење. Изработена од висококвалитетен рециклиран полиестер - Primegreen. Цврстата водоотпорна ткаенина ги отфрла капките дожд, така што ќе останете суви и фокусирани на вашата спортска активност. Мрежестата постава е одговорна за вентилација и ладење на телото при физички напор. Во случај на дожд и ветер има и капуљача. Со оваа јакна за дожд нема пречки да уживате во привлечноста на природата дури и при лоши временски услови.
Спецификација:

 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Затворање со патент
 • Капуљача
 • Прилагодлив раб
 • Еластични делови на ракавите
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна CY8723
  Prosecna ocena:
  ocene
  2
  ocene
  2
  4.641 ДЕН
  Заштеда 25%
  6.188 ДЕН
  Помош