Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски фустан
Код на производ:
(DO7164-610)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike SPORTSWEAR е фустан за тинејџери кој се одликува со класичен спортски стил. Овој фустан е лесен за носење без разлика дали одите на училиште или шетате со пријателите. Исклучително е удобен и лесен, и комбинира модерен стил со спортски и урбани дизајнерски ноти. Широкиот крој и мекиот памук даваат слобода на движење и внесуваат чувство на мекост и удобност. Има патент ¼ должина со кој можете лесно да ја прилагодите отвореноста, крагната и страничните џебови кои ќе ги добијат сите потребни детали. Nike логото зборува за вашата љубов кон овој бренд. Нека Nike спортскиот стил стане дел од вашето секојдневие. Спецификација: Фустан за тинејџерки Состав: 69% полиестер 26% памук и 5% спандекс Должина до колена Странични џебови Должина на патент ¼.
Подетално

Nike SPORTSWEAR е фустан за тинејџери кој се одликува со класичен спортски стил. Овој фустан е лесен за носење без разлика дали одите на училиште или шетате со пријателите. Исклучително е удобен и лесен, и комбинира модерен стил со спортски и урбани дизајнерски ноти. Широкиот крој и мекиот памук даваат слобода на движење и внесуваат чувство на мекост и удобност. Има патент ¼ должина со кој можете лесно да ја прилагодите отвореноста, крагната и страничните џебови кои ќе ги добијат сите потребни детали. Nike логото зборува за вашата љубов кон овој бренд. Нека Nike спортскиот стил стане дел од вашето секојдневие.
Спецификација:

 • Фустан за тинејџерки
 • Состав: 69% полиестер 26% памук и 5% спандекс
 • Должина до колена
 • Странични џебови
 • Должина на патент ¼

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долг фустан
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  3.068 ДЕН
  Заштеда 25%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Почувствувајте ги летните вибрации во детскиот фустан Nike G NSW AOP SS DRESS со интере...
  1.673 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.390 ДЕН
  Помош