Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
NIKE Elevated Classics
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(95B211-023)
NIKE

NIKE Elevated Classics

Претходна цена
2.790 ДЕН
Моментална цена
2.790 ДЕН
Цена со попуст
1.953 ДЕН
Заштеда: 837 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Jordan ELEVATED CLASSICS детскиот долен дел тренерки е синоним за удобност. Направен е од мек француски фротир, а овој материјал е главната приказна за удобност и топлина. Се одликува со џебови и еластичен, прилагодлив појас кој ќе ви обезбеди супериорен комфор. Спецификација: Regular fit Еластичен прилагодлив појас Странични џебови Еластични делови на ногавиците Состав: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Jordan ELEVATED CLASSICS детскиот долен дел тренерки е синоним за удобност. Направен е од мек француски фротир, а овој материјал е главната приказна за удобност и топлина. Се одликува со џебови и еластичен, прилагодлив појас кој ќе ви обезбеди супериорен комфор.
Спецификација:

 • Regular fit
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Странични џебови
 • Еластични делови на ногавиците
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош