Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
adidas Terrex Multi Rain
Женска јакна
Код на производ:
(HA2319)
adidas

adidas Terrex Multi Rain

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
7.388 ДЕН
Моментална цена
7.388 ДЕН
Моментална цена
7.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX MULTI RAIN е женска јакна за дожд идеална за планинарење. Изработена од висококвалитетен рециклиран полиестер - Primegreen. Цврстата водоотпорна ткаенина ги отфрла капките дожд, така што ќе останете суви и фокусирани на вашата спортска активност. Мрежестата постава е одговорна за вентилација и ладење на телото при физички напор. Во случај на дожд и ветер има и капуљача. Со оваа јакна за дожд нема пречки да уживате во привлечноста на природата дури и при лоши временски услови. Спецификација: Состав: 100% рециклиран полиестер Затворање со патент Капуљача Прилагодлив раб Еластични делови на ракавите Машинско перење.
Подетално

adidas TERREX MULTI RAIN е женска јакна за дожд идеална за планинарење. Изработена од висококвалитетен рециклиран полиестер - Primegreen. Цврстата водоотпорна ткаенина ги отфрла капките дожд, така што ќе останете суви и фокусирани на вашата спортска активност. Мрежестата постава е одговорна за вентилација и ладење на телото при физички напор. Во случај на дожд и ветер има и капуљача. Со оваа јакна за дожд нема пречки да уживате во привлечноста на природата дури и при лоши временски услови.
Спецификација:

 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Затворање со патент
 • Капуљача
 • Прилагодлив раб
 • Еластични делови на ракавите
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна BQ1968
  Prosecna ocena:
  ocene
  3
  4.253 ДЕН
  Заштеда 40%
  7.088 ДЕН
  Помош