Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas adidas Essentials French Terry Tracksuit
adidas adidas Essentials French Terry Tracksuit
adidas adidas Essentials French Terry Tracksuit
adidas adidas Essentials French Terry Tracksuit
adidas adidas Essentials French Terry Tracksuit
adidas adidas Essentials French Terry Tracksuit
Детски тренерки
Код на производ:
(GN3987)
adidas

adidas adidas Essentials French Terry Tracksuit

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална цена
3.388 ДЕН
Цена со попуст
2.710 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м -
 • 68 3-6м -
 • 74 6-9м -
 • 80 9-12м -
 • 86 12-18м -
 • 92 18-24м -
 • 98 2-3г. -
 • 104 3-4г. -
 • 110 4-5г. -
 • 116 5-6г. -
 • 122 6-7г. -
 • 128 7-8г. -
 • 134 8-9г. -
 • 140 9-10г. -
 • 146 10-11г. -
 • 152 11-12г. -
 • 158 12-13г. -
 • 164 13-14г. -
 • 170 14-15г. -
 • 176 15-16г. -
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ESSENTIALS тренерките за момчиња е продолжение на легендарната традиција на adidas. Се состои од горен и долен дел и може да се носи како комплет или посебно. Овие тренерки носат класичен спортски изглед кој никогаш не излегува од мода. Горниот дел има патент по целата должина, па затоа е исклучително лесен за облекување и соблекување. Прославете ја спортската традиција на adidas и облечете ги вашите малечки во adidas ESSENTIALS тренерки за момчиња. Спецификација: Крената крагна Целосно затворање со патент Еластичен појас со врвка Еластични делови на ракавите, ногавиците и половината Странични џебови на долен дел Состав на материјал: 52% памук, 48% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas ESSENTIALS тренерките за момчиња е продолжение на легендарната традиција на adidas. Се состои од горен и долен дел и може да се носи како комплет или посебно. Овие тренерки носат класичен спортски изглед кој никогаш не излегува од мода. Горниот дел има патент по целата должина, па затоа е исклучително лесен за облекување и соблекување. Прославете ја спортската традиција на adidas и облечете ги вашите малечки во adidas ESSENTIALS тренерки за момчиња.
Спецификација:

 • Крената крагна
 • Целосно затворање со патент
 • Еластичен појас со врвка
 • Еластични делови на ракавите, ногавиците и половината
 • Странични џебови на долен дел
 • Состав на материјал: 52% памук, 48% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м -
  68 3-6м -
  74 6-9м -
  80 9-12м -
  86 12-18м -
  92 18-24м -
  98 2-3г. -
  104 3-4г. -
  110 4-5г. -
  116 5-6г. -
  122 6-7г. -
  128 7-8г. -
  134 8-9г. -
  140 9-10г. -
  146 10-11г. -
  152 11-12г. -
  158 12-13г. -
  164 13-14г. -
  170 14-15г. -
  176 15-16г. -
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош