Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
adidas Messi
Код на производ:
(H59763)
adidas

adidas Messi

Претходна цена
1.988 ДЕН
Моментална цена
1.988 ДЕН
Цена со попуст
1.590 ДЕН
Заштеда: 398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Оддајте му почит на еден од најголемите фудбалери на сите времиња со овој adidas MESSI машки шорц за тинејџери. Овој шорц блеска со графика која ги отсликува вредностите на еден од најдобрите фудбалери. Технологијата AEROREADY за брзо сушење носи удобност и чувство на пријатност дури и за време на најинтензивните тренинзи. Направен е од рециклирани материјали и најмалку 60% рециклирана содржина, што е само едно од низата решенија во потрагата за ставање крај на пластичниот отпад. Нека се знае кој е победничкиот тим од старт со adidas MESSI машките шорцеви за тинејџериСпецификација: Шорцеви за тинејџери - тренинг Стандарден крој Прилагодлив појас Странични џебови AEROREADY технологија Состав: 97% рециклиран полиестер, 3% еластин.
Подетално

Оддајте му почит на еден од најголемите фудбалери на сите времиња со овој adidas MESSI машки шорц за тинејџери. Овој шорц блеска со графика која ги отсликува вредностите на еден од најдобрите фудбалери. Технологијата AEROREADY за брзо сушење носи удобност и чувство на пријатност дури и за време на најинтензивните тренинзи. Направен е од рециклирани материјали и најмалку 60% рециклирана содржина, што е само едно од низата решенија во потрагата за ставање крај на пластичниот отпад. Нека се знае кој е победничкиот тим од старт со adidas MESSI машките шорцеви за тинејџери
Спецификација:

 • Шорцеви за тинејџери - тренинг
 • Стандарден крој
 • Прилагодлив појас
 • Странични џебови
 • AEROREADY технологија
 • Состав: 97% рециклиран полиестер, 3% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош