Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
NIKE Flex Stride
Код на производ:
(CJ5471-010)
NIKE

NIKE Flex Stride

Претходна цена
3.590 ДЕН
Моментална цена
3.590 ДЕН
Цена со попуст
2.872 ДЕН
Заштеда: 718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Flex Stride е машки шорц за трчање во кој ќе ги постигнете максималните перформанси на патеката. Овие шорцеви се лесни и удобни со зголемена можност за прозрачност во областите каде што потењето е најголемо. Овој шорц е 2 во 1, и се состои од надворешни шорцеви кои се лесни и внатрешен шорц изработен од Nike Flex материјал кој лесно се прилепува на ногата обезбедувајќи мала компресија. Џебот со патент е заштитен од влага и во него можете безбедно да го складирате вашиот телефон или друг електронски уред што го носите за тренинг. Страничните џебови и внатрешниот џеб се користат за складирање на помали предмети. Стратешки поставената перфорација од страна овозможува постојан проток на воздух, додека прилагодливиот еластичен појас обезбедува добра покриеност, а има и рефлектирачки детали и Swoosh знак на левата нога. Спецификација: Машки шорцеви Состав: 100% полиестер Стандарден крој Машинско перење NIke logo 7"" внатрешен спој со плетена прозрачна постава.
Подетално

Nike Flex Stride е машки шорц за трчање во кој ќе ги постигнете максималните перформанси на патеката. Овие шорцеви се лесни и удобни со зголемена можност за прозрачност во областите каде што потењето е најголемо. Овој шорц е 2 во 1, и се состои од надворешни шорцеви кои се лесни и внатрешен шорц изработен од Nike Flex материјал кој лесно се прилепува на ногата обезбедувајќи мала компресија. Џебот со патент е заштитен од влага и во него можете безбедно да го складирате вашиот телефон или друг електронски уред што го носите за тренинг. Страничните џебови и внатрешниот џеб се користат за складирање на помали предмети. Стратешки поставената перфорација од страна овозможува постојан проток на воздух, додека прилагодливиот еластичен појас обезбедува добра покриеност, а има и рефлектирачки детали и Swoosh знак на левата нога.
Спецификација:

 • Машки шорцеви
 • Состав: 100% полиестер
 • Стандарден крој
 • Машинско перење
 • NIke logo
 • 7"" внатрешен спој со плетена прозрачна постава

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви CK0450-084
  1.432 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви CK0450-010
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Помош