Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior
Детски дуксер
Код на производ:
(DC9154-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy Winter Warrior

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Цена со попуст
2.712 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy Winter Warrior детскиот дуксер за фудбал ќе им помогне да постигнат најдобри резултати на тренинзите и натпреварите. Студеното време, ветерот и врнежите се големи предизвици на тренинзите на отворено, но тоа не може да ги спречи. Зашиените изолациски панели поставени на градите ја одржуваат внатрешната температура и ја одбиваат водата. Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од кожата и го забрзува процесот на испарување, така што младите фудбалери остануваат суви, удобни и фокусирани на топката. Спецификација: Состав: 100% полиестер Стандарден крој Изолациски панели Машинско перење Боја: црна.
Подетално

Nike Dri-FIT Academy Winter Warrior детскиот дуксер за фудбал ќе им помогне да постигнат најдобри резултати на тренинзите и натпреварите. Студеното време, ветерот и врнежите се големи предизвици на тренинзите на отворено, но тоа не може да ги спречи. Зашиените изолациски панели поставени на градите ја одржуваат внатрешната температура и ја одбиваат водата. Dri-FIT технологијата ја отстранува потта од кожата и го забрзува процесот на испарување, така што младите фудбалери остануваат суви, удобни и фокусирани на топката.
Спецификација:

 • Состав: 100% полиестер
 • Стандарден крој
 • Изолациски панели
 • Машинско перење
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Категорија Текстил
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DA5613-010
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Помош