Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
NIKE Therma-FIT Repel
Машка јакна
Код на производ:
(DD5644-010)
NIKE

NIKE Therma-FIT Repel

Претходна цена
7.490 ДЕН
Моментална цена
7.490 ДЕН
Цена со попуст
5.992 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Неопходен додаток за вашето трчање за постудено време доаѓа во форма на Nike Therma-FIT Repel машка јакна за трчање. Нејзината дизајнерска линија е инспирирана од јакната Windrunner и класичното наследство на Nike DNK. Направена за студено и влажно време, се одликува сос технологија за загревање и водоотпорна завршница со капуљача, која ќе ве поддржи во утринското џогирање во текот на зимата. Технологијата Therma-FIT помага во регулирање на природната топлина на телото за да ве загрее кога топлината ви е најмногу потребна. Флексибилната ткаенина ви дава слобода на движење. Страничните џебови со патент се тука за да ги складирате сите ситници без кои не можете да излезете од дома.Спецификација: Машка јакна – трчање Патент Прилагодлива капуљача Странични џебови Технологија Therma-FIТ Машинско перење Состав: 100% најлон Боја: црна .
Подетално

Неопходен додаток за вашето трчање за постудено време доаѓа во форма на Nike Therma-FIT Repel машка јакна за трчање. Нејзината дизајнерска линија е инспирирана од јакната Windrunner и класичното наследство на Nike DNK. Направена за студено и влажно време, се одликува сос технологија за загревање и водоотпорна завршница со капуљача, која ќе ве поддржи во утринското џогирање во текот на зимата. Технологијата Therma-FIT помага во регулирање на природната топлина на телото за да ве загрее кога топлината ви е најмногу потребна. Флексибилната ткаенина ви дава слобода на движење. Страничните џебови со патент се тука за да ги складирате сите ситници без кои не можете да излезете од дома.
Спецификација:

 • Машка јакна – трчање
 • Патент
 • Прилагодлива капуљача
 • Странични џебови
 • Технологија Therma-FIТ
 • Машинско перење
 • Состав: 100% најлон
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Категорија Текстил
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DD4746-010
  4.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош