Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
Код на производ:
(DM5574-010)
NIKE

NIKE Sport Clash

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
3.290 ДЕН
Моментална цена
3.290 ДЕН
Моментална цена
3.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Инспирирани од внатрешната енергија што спортистите ја користат за да најдат натпреварувачки дух, Nike Sport Clash машките шорцеви за тренинг ви даваат можност да прогресирате уште посилно од кога било. Мрежеста ткаенина овозможува оптимален проток на воздух за да ве одржува свежи и фокусирани. Технологијата за апсорпција на пот ви овозможува да останете суви. Смелите графики откриваат бестрашна спортска енергија. Спецификација: Модел: Standard fit Dri-FIT технологија Преден и заден џеб Еластичен прилагодлив појас за половината Машинско перење Состав : 100% полиестер .
Подетално

Инспирирани од внатрешната енергија што спортистите ја користат за да најдат натпреварувачки дух, Nike Sport Clash машките шорцеви за тренинг ви даваат можност да прогресирате уште посилно од кога било. Мрежеста ткаенина овозможува оптимален проток на воздух за да ве одржува свежи и фокусирани. Технологијата за апсорпција на пот ви овозможува да останете суви. Смелите графики откриваат бестрашна спортска енергија.
Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Dri-FIT технологија
 • Преден и заден џеб
 • Еластичен прилагодлив појас за половината
 • Машинско перење
 • Состав : 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош