Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Academy
Детска маица за фудбал
Код на производ:
(CW6103-011)
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy

 Само на Sport Vision web shop до 19.мај.те чека дополнителен попуст од  10% на издвоената понуда. Избери го твојот омилен производ, вметни го во корпичка и попустот ќе биде автоматски пресметан! Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy е детска маица за фудбал. Изработена е од рециклиран полиестер и обезбедува совршена удобност. Материјалот со Dri-FIT технологија ја отстранува влагата од кожата, па дури и за време на најинтензивниот тренинг, децата се чувствуваат суви, удобни и фокусирани на својата цел. Интересните Nike графики го нагласуваат спортскиот дух и фудбалската страст. Мрежестата ткаенина на ракавите и грбот го зголемува протокот на на воздух и придонесува удобност. Овој производ е направен од 100% рециклирани материјали. Спецификација: Кратки ракави Стандарден крој Dri-FIT технологија за отстранување пот Машинско перење Материјал: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT Academy е детска маица за фудбал. Изработена е од рециклиран полиестер и обезбедува совршена удобност. Материјалот со Dri-FIT технологија ја отстранува влагата од кожата, па дури и за време на најинтензивниот тренинг, децата се чувствуваат суви, удобни и фокусирани на својата цел. Интересните Nike графики го нагласуваат спортскиот дух и фудбалската страст. Мрежестата ткаенина на ракавите и грбот го зголемува протокот на на воздух и придонесува удобност. Овој производ е направен од 100% рециклирани материјали.
Спецификација:

 • Кратки ракави
 • Стандарден крој
 • Dri-FIT технологија за отстранување пот
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица CZ5812-010
  1.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.390 ДЕН
  Помош