Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
NIKE Air Unlined Anorak
Машка јакна
Код на производ:
(DD6406-010)
NIKE

NIKE Air Unlined Anorak

Претходна цена
7.490 ДЕН
Моментална цена
7.490 ДЕН
Моментална цена
7.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Unlined Anorak е машка јакна која комбинира рециклирани материјали и ретро Nike стил. Колекцијата Nike Air нè враќа во сеќавањето на стилот на Nike Air Force од осумдесеттите. Натписот „ Get Over Your Fear of Heights“ е превземен од кампањата Nike Air Force од 86 година и им оддава почит на моделите од минатото. Nike мотивите на предната страна даваат текстура и придонесуваат оваа јакна да изгледа модерно и впечатливо. Исклучително е лесна и удобна за носење, а капуљачата е обложена со мрежест материјал кој ѝ дава спортски изглед. Предниот џеб со патент е тука за да ги спакувате сите ситници без кои не го напуштате вашиот дом. Носете ја оваа Nike Air Unlined Anorak машка јакна и бидете забележани каде и да се појавите. Спецификација: Машка јакна – lifestyle Опуштен крој Прилагодлива капуљача Странични џебови Геометриски детали Машинско перење Состав: 73% полиестер, 27% најлон.
Подетално

Nike Air Unlined Anorak е машка јакна која комбинира рециклирани материјали и ретро Nike стил. Колекцијата Nike Air нè враќа во сеќавањето на стилот на Nike Air Force од осумдесеттите. Натписот „ Get Over Your Fear of Heights“ е превземен од кампањата Nike Air Force од 86 година и им оддава почит на моделите од минатото. Nike мотивите на предната страна даваат текстура и придонесуваат оваа јакна да изгледа модерно и впечатливо. Исклучително е лесна и удобна за носење, а капуљачата е обложена со мрежест материјал кој ѝ дава спортски изглед. Предниот џеб со патент е тука за да ги спакувате сите ситници без кои не го напуштате вашиот дом. Носете ја оваа Nike Air Unlined Anorak машка јакна и бидете забележани каде и да се појавите.
Спецификација:

 • Машка јакна – lifestyle
 • Опуштен крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Странични џебови
 • Геометриски детали
 • Машинско перење
 • Состав: 73% полиестер, 27% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DM5552-011
  4.632 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DD4662-010
  5.093 ДЕН
  Заштеда 25%
  6.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DJ9828-104
  4.872 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.090 ДЕН
  Помош