Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
NIKE Dri-FIT
Машки дуксер
Код на производ:
(CZ2425-013)
NIKE

NIKE Dri-FIT

Вметни ги омилените производи во корпичка и те чека попуст од 20% за два или повеќе избрани прозиводи. Целата понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT е машки дуксер со капуљача што обезбедува сигурно покривање и чувство на целодневна удобност. Направен од 100% одржливи материјали, користејќи комбинација од рециклиран полиестер и органски памук. Дизајниран за тренинг, овој дуксер има Dri-FIT технологија која ја регулира потта и ви помага да останете суви за време на интензивен тренинг. Францускиот фротир со висока содржина на памук е топол и ви дава чувство на мекост и удобност. Предниот џеб ги загрева вашите раце, додека прилагодливата капуљача и широките еластични делови на ракавите совршено ве покриваат и штитат од студот. Графиките Nike Swoosh прават да изгледате урбано и привлечно, дури и кога напорно тренирате.Спецификација: Машки дуксер со капуљача за тренинг Стандарден крој за удобност Преден џеб Dri-FIT технологија Дозволено перење во машина Состав : 61% памук, 39% полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT е машки дуксер со капуљача што обезбедува сигурно покривање и чувство на целодневна удобност. Направен од 100% одржливи материјали, користејќи комбинација од рециклиран полиестер и органски памук. Дизајниран за тренинг, овој дуксер има Dri-FIT технологија која ја регулира потта и ви помага да останете суви за време на интензивен тренинг. Францускиот фротир со висока содржина на памук е топол и ви дава чувство на мекост и удобност. Предниот џеб ги загрева вашите раце, додека прилагодливата капуљача и широките еластични делови на ракавите совршено ве покриваат и штитат од студот. Графиките Nike Swoosh прават да изгледате урбано и привлечно, дури и кога напорно тренирате.
Спецификација:

 • Машки дуксер со капуљача за тренинг
 • Стандарден крој за удобност
 • Преден џеб
 • Dri-FIT технологија
 • Дозволено перење во машина
 • Состав : 61% памук, 39% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Категорија Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош