Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
NIKE Dri-FIT Academy Warrior
Машки дуксер
Код на производ:
(DC9168-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy Warrior

Претходна цена
3.790 ДЕН
Моментална цена
3.790 ДЕН
Цена со попуст
3.032 ДЕН
Заштеда: 758 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy Winter Warrior машкиот дуксер за фудбал ќе ви помогне да постигнете најдобри резултати на тренинзите и натпреварите. Студеното време, ветерот и дождот се бројни предизвици на тренинзите на отворено, но ниту тоа не може да ве спречи кога ќе го носите овој дуксер. Зашиените изолациски панели поставени на градите ја одржуваат внатрешната температура и ја одбиваат водата. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од кожата и го забрзува процесот на испарување, така што останувате суви и фокусирани на играта. Спецификација: Состав: 100% полиестер Стандарден крој Изолациски панели Машинско перење Боја: црна.
Подетално

Nike Dri-FIT Academy Winter Warrior машкиот дуксер за фудбал ќе ви помогне да постигнете најдобри резултати на тренинзите и натпреварите. Студеното време, ветерот и дождот се бројни предизвици на тренинзите на отворено, но ниту тоа не може да ве спречи кога ќе го носите овој дуксер. Зашиените изолациски панели поставени на градите ја одржуваат внатрешната температура и ја одбиваат водата. Технологијата Dri-FIT ја отстранува потта од кожата и го забрзува процесот на испарување, така што останувате суви и фокусирани на играта.
Спецификација:

 • Состав: 100% полиестер
 • Стандарден крој
 • Изолациски панели
 • Машинско перење
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Категорија Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CU6231-816
  3.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер CZ2425-451
  3.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DD2102-010
  4.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.090 ДЕН
  Помош