Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped
Детски дуксер
Код на производ:
(45A858-023)
NIKE

NIKE Jordan Essentials Boxy Cropped

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
1.883 ДЕН
Заштеда: 807 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Essentials Boxy Cropped е модерен и функционален детски дуксер со капуљача. Вашата мала принцеза ќе изгледа модерно во овој дуксер со сведен дизајн и Jumpman лого во централниот дел. Направен е од меко и растегливо руно за да ѝ обезбеди целосно непречено движење и топлина. Еластичните делови на ракавите го држат дуксерот на своето место, а скратената должина дава чувство на опуштеност. Спецификација: Детски дуксер со капуљача Машинско перење Материјал: 57% памук / 38% полиестер / 5% еластин .
Подетално

Nike Jordan Essentials Boxy Cropped е модерен и функционален детски дуксер со капуљача. Вашата мала принцеза ќе изгледа модерно во овој дуксер со сведен дизајн и Jumpman лого во централниот дел. Направен е од меко и растегливо руно за да ѝ обезбеди целосно непречено движење и топлина. Еластичните делови на ракавите го држат дуксерот на своето место, а скратената должина дава чувство на опуштеност.
Спецификација:

 • Детски дуксер со капуљача
 • Машинско перење
 • Материјал: 57% памук / 38% полиестер / 5% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 45A881-P1G
  2.093 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош