Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
adidas Disney Daisy Duck
Детски дуксер
Код на производ:
(HA6573)
adidas

adidas Disney Daisy Duck

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална цена
2.788 ДЕН
Цена со попуст
2.230 ДЕН
Заштеда: 558 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9m
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Disney Daisy Duck е детски дуксер наменет за девојчиња кои ги сакаат хероите на Дизни. Направен е од мешавина на материјали составена од мек француски фротир која обезбедува удобност во секое време. Поширокиот крој и спуштените раменици придонесуваат за удобно чувство. Без разлика дали лежат на каучот или се активни, овој дуксер за девојчиња е секогаш добар избор. Во производството на овој производ е користен памук од органско потекло, како и рециклиран полиестер, бидејќи се грижиме за зачувување на животната средина.Спецификација: Состав: 52% памук, 25% рециклиран полиестер француски фротир Широк крој Спуштени раменици Машинско перење.
Подетално

adidas Disney Daisy Duck е детски дуксер наменет за девојчиња кои ги сакаат хероите на Дизни. Направен е од мешавина на материјали составена од мек француски фротир која обезбедува удобност во секое време. Поширокиот крој и спуштените раменици придонесуваат за удобно чувство. Без разлика дали лежат на каучот или се активни, овој дуксер за девојчиња е секогаш добар избор. Во производството на овој производ е користен памук од органско потекло, како и рециклиран полиестер, бидејќи се грижиме за зачувување на животната средина.
Спецификација:

 • Состав: 52% памук, 25% рециклиран полиестер француски фротир
 • Широк крој
 • Спуштени раменици
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9m
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер H59762
  3.190 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.988 ДЕН
  Помош