Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
NIKE Sport Clash
Код на производ:
(DM6533-010)
NIKE

NIKE Sport Clash

Претходна цена
2.590 ДЕН
Моментална цена
2.590 ДЕН
Цена со попуст
2.072 ДЕН
Заштеда: 518 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Инспирирани од внатрешната енергија што спортистите ја користат за да најдат натпреварувачки дух, Nike Sport Clash машките шорцеви за тренинг ви даваат предност да прогресирате уште посилно од кога било. Мрежестата ткаенина овозможува проток на воздух за да ве одржува ладни и фокусирани. Технологијата за апсорпција на влага ви овозможува да останете суви и свежи. Смелите графики откриваат бестрашна спортска енергија. Спецификација: Модел: Standard fit Dri-FIT технологија Странични џебови Еластичен прилагодлив појас Машинско перење Состав: 100 % полиестер.
Подетално

Инспирирани од внатрешната енергија што спортистите ја користат за да најдат натпреварувачки дух, Nike Sport Clash машките шорцеви за тренинг ви даваат предност да прогресирате уште посилно од кога било. Мрежестата ткаенина овозможува проток на воздух за да ве одржува ладни и фокусирани. Технологијата за апсорпција на влага ви овозможува да останете суви и свежи. Смелите графики откриваат бестрашна спортска енергија.
Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Dri-FIT технологија
 • Странични џебови
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Машинско перење
 • Состав: 100 % полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DH9081-011
  1.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.390 ДЕН
  Помош